Čekací doba v pojištění PetExpert

Základní informace

Co je čekací doba?

Čekací doba je období po aktivaci smlouvy úhradou, kdy ještě není možné z pojištění čerpat plnění. Pokud máte svou smlouvu v tomto stavu, nelze pojištění uplatnit.

Proč něco takového existuje?

Čekací doba zde není proto, aby měla pojišťovna důvod z pojištění nic nevyplatit, ale aby ochránila své poctivé klienty před případným zneužíváním pojištění ze strany těch méně poctivých. Pojištění počítá se skutečností, že vznik nemoci nebo úrazu je náhodná událost. Z této "náhodnosti" se počítá i cena pojištění. Pokud by si lidé sjednávali pojištění v momentě, kdy se o náhodu již nejedná, tzn. když si zvíře již způsobilo úraz nebo je již nemocné, vyplácela by pojišťovna mnohem větší objem peněz, které by musela následně přenést na klienty ve formě mnohem vyšší ceny. Čekací doba má tedy takové chování omezit, aby udržela cenu pojištění dostupnou co nejvíce lidem.

Jak dlouhá je čekací doba?

Čekací doba je u různých rizik různě dlouhá a máte ji uvedenou na své smlouvě. U nejčastěji využívaného pojištění, tzn. náklady na veterináře, je to typicky 3 dny na úraz a 30 dní na nemoc. Počítá se od následujícího dne, kdy je Vaše pojištění aktivováno. Pokud má zvíře úraz do 3 dnů od sjednání, nelze na tento úraz pojištění čerpat. Případně pokud zvíře onemocní ve 30-denní čekací době, léčbu takového onemocnění nelze z pojištění uplatnit. Zvláštní režim je u následujících ortopedických diagnóz, kde je čekací doba 6 měsíců: FCP – odlomený korunní výběžek kosti loketní, OCD – disekující osteochondróza, LCC - poranění křížových vazů, Luxace pately a kyčle, Protruze disku – výhřez ploténky, Dysplazie kyčle, Artritida, Artróza.

Čekací doba v programu CHOVATEL

Pokud si pořídíte své zvíře od chovatele, který je registrovaný v programu PetExpert Chovatel, dostanete od nás pojištění na určené období zdarma. V rámci tohoto pojištění je čekací doba na následující diagnózy v délce 6 měsíců: FCP – odlomený korunní výběžek kosti loketní, OCD – disekující osteochondróza, luxace pately nebo kyčle, protruze disku – výhřez meziobratlové ploténky, dysplazie kyčle, artritida, artróza, poranění LCC – předního zkříženého vazu. Čekací doba na ostatní úrazy a onemocnění pro pojistné nebezpečí. Pojištění veterinárního ošetření (úraz i nemoc) se nesjednává. Samozřejmě musí být splněny požadavky na předávané zvíře, tzn. musí být čipováno a mít registraci v plemenné knize. Také musí být předáno novému majiteli do 4 měsíců věku a v době předání být zdravé a bez vrozených vad.

Máte konkrétní dotaz, který jsme zde nezodpověděli? Jsme na chatu nebo na telefonu 295 562 562.